
400 Amp North American Style Stud Mount High Speed Fuse, 250V, 200,000 Amp Interrupting Rating
Eaton/Bussmann Series
Catalog #FWX-400A
ERP Part #297635
UPC Code051712150712
- Attributes
| Amps | 400 |
| Diameter | 1.500 in |
| Interrupt Rating DC | 200 kA |
| Length | 3.84 in |
| Mounting | Stud |
| Type | Semi Conductor Fuse |
| Volts AC | 250 |
| Volts DC | 250 |
Attributes
| Amps | 400 |
| Diameter | 1.500 in |
| Interrupt Rating DC | 200 kA |
| Length | 3.84 in |
| Mounting | Stud |
| Type | Semi Conductor Fuse |
| Volts AC | 250 |
| Volts DC | 250 |
400 Amp North American Style Stud Mount High Speed Fuse, 250V, 200,000 Amp Interrupting Rating
Eaton/Bussmann Series
Catalog #FWX-400A
ERP Part #297635
$/Each
.png?width=150&height=120)