
Fuse Holder, Bayonet Knob, for 13/32 Inch x 1-1/2 Inch Fuses, 30 Amp, 600 Volt , Class SC/CC, Side Terminal only, Bulk Pack, 100 Piece Minimum
Eaton/Bussmann Series
Catalog #BK/HPG
ERP Part #291014
UPC Code051712108713
- Attributes
- Videos
| Amps | 20, 30 |
| Diameter | 13/32 in |
| Family / Style | HPG |
| Length | 1 1/2 in |
| Material | Phenolic |
| Mounting | Panel |
| Poles | 1 |
| Volts AC | 600 |
Attributes
| Amps | 20, 30 |
| Diameter | 13/32 in |
| Family / Style | HPG |
| Length | 1 1/2 in |
| Material | Phenolic |
| Mounting | Panel |
| Poles | 1 |
| Volts AC | 600 |
Fuse Holder, Bayonet Knob, for 13/32 Inch x 1-1/2 Inch Fuses, 30 Amp, 600 Volt , Class SC/CC, Side Terminal only, Bulk Pack, 100 Piece Minimum
Eaton/Bussmann Series
Catalog #BK/HPG
ERP Part #291014
$/Each
.png?width=150&height=120)