
500mA IEC Low-Break Time-Delay Glass Fuse, 5mm x 20mm, 250V
Eaton/Bussmann Series
Catalog #GDC-500MA
ERP Part #290681
UPC Code051712432283
- Attributes
| Amps | 0.500 |
| Class | Miniature |
| Diameter | 5 mm |
| Interrupt Rating AC | 35 |
| Length | 20 mm |
| Material | Glass |
| Mounting | Cartridge |
| Volts AC | 250 |
Attributes
| Amps | 0.500 |
| Class | Miniature |
| Diameter | 5 mm |
| Interrupt Rating AC | 35 |
| Length | 20 mm |
| Material | Glass |
| Mounting | Cartridge |
| Volts AC | 250 |
500mA IEC Low-Break Time-Delay Glass Fuse, 5mm x 20mm, 250V
Eaton/Bussmann Series
Catalog #GDC-500MA
ERP Part #290681
$/Each
.png?width=150&height=120)