
Fusetron Time Delay Midget Fuse, 6/10 A, 250 VAC, 35/10000 A, Class CC/Supplemental, Cylindrical Body
Eaton/Bussmann Series
Catalog #FNM-6/10
ERP Part #289547
UPC Code051712520065
- Attributes
- Videos
| Amps | 0.600 |
| Class | Midget |
| Color | Green |
| Diameter | 13/32 in |
| Interrupt Rating AC | 10 kA, 35 |
| Length | 1 1/2 in |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Slow Blow, Time Delay |
| Volts AC | 125/250 |
Attributes
| Amps | 0.600 |
| Class | Midget |
| Color | Green |
| Diameter | 13/32 in |
| Interrupt Rating AC | 10 kA, 35 |
| Length | 1 1/2 in |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Slow Blow, Time Delay |
| Volts AC | 125/250 |
Fusetron Time Delay Midget Fuse, 6/10 A, 250 VAC, 35/10000 A, Class CC/Supplemental, Cylindrical Body
Eaton/Bussmann Series
Catalog #FNM-6/10
ERP Part #289547
$/Each
.png?width=150&height=120)