
Fuse, 12 Amp, Time-Delay, Ferrule, FUSETRON, Dual-Element, 250 Volt AC Fiber Tube, For Circuits with High Inrush Currents
Eaton/Bussmann Series
Catalog #FNM-12
ERP Part #289520
UPC Code051712521208
- Attributes
- Videos
| Amps | 12 |
| Class | Midget |
| Color | Green |
| Diameter | 13/32 in |
| Interrupt Rating AC | 10 kA |
| Length | 1 1/2 in |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Slow Blow, Time Delay |
| Volts AC | 250 |
Attributes
| Amps | 12 |
| Class | Midget |
| Color | Green |
| Diameter | 13/32 in |
| Interrupt Rating AC | 10 kA |
| Length | 1 1/2 in |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Slow Blow, Time Delay |
| Volts AC | 250 |
Fuse, 12 Amp, Time-Delay, Ferrule, FUSETRON, Dual-Element, 250 Volt AC Fiber Tube, For Circuits with High Inrush Currents
Eaton/Bussmann Series
Catalog #FNM-12
ERP Part #289520
$/Each
more info
.png?width=150&height=120)