
Eaton AGC series Fast-acting fuse 1A, 250 Vac, 32 Vdc (self certified), AGC-V-1-R
Eaton/Bussmann Series
Catalog #AGC-V-1-R
ERP Part #285103
UPC Code051712654357
- Attributes
| Amps | 1 |
| Diameter | 1/4 in |
| Interrupt Rating DC | 35 kA |
| Length | 1 1/4 in |
| Mounting | Axial |
| Speed | Fast Acting |
| Type | Electronic, Glass |
| Volts AC | 250 |
Attributes
| Amps | 1 |
| Diameter | 1/4 in |
| Interrupt Rating DC | 35 kA |
| Length | 1 1/4 in |
| Mounting | Axial |
| Speed | Fast Acting |
| Type | Electronic, Glass |
| Volts AC | 250 |
Eaton AGC series Fast-acting fuse 1A, 250 Vac, 32 Vdc (self certified), AGC-V-1-R
Eaton/Bussmann Series
Catalog #AGC-V-1-R
ERP Part #285103
$/Each
more info
.png?width=150&height=120)