
Fuse Holder UltraSafe™ 800VAC 1000VDC UL Fuse size 14x51 1-Pole IP20
Mersen
Catalog #Z331153
ERP Part #277159
UPC Code782001310882
- Attributes
| Amps | 50 |
| Class | A30, A50 |
| Diameter | 14 mm |
| Interrupt Rating AC | 50 kA |
| Interrupt Rating DC | 50 kA |
| Length | 51 mm |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | DIN Rail |
| Poles | 1 |
| Size | 14 x 51 mm |
| Volts AC | 800 |
| Volts DC | 1000 |
Attributes
| Amps | 50 |
| Class | A30, A50 |
| Diameter | 14 mm |
| Interrupt Rating AC | 50 kA |
| Interrupt Rating DC | 50 kA |
| Length | 51 mm |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | DIN Rail |
| Poles | 1 |
| Size | 14 x 51 mm |
| Volts AC | 800 |
| Volts DC | 1000 |
Fuse Holder UltraSafe™ 800VAC 1000VDC UL Fuse size 14x51 1-Pole IP20
Mersen
Catalog #Z331153
ERP Part #277159
$/Each
.png?width=150&height=120)