
Fuse, 1 Amp IEC Time-Delay Glass, 5 mm x 20 mm, 250 Volt
Eaton/Bussmann Series
Catalog #GDC-1A
ERP Part #290671
UPC Code051712432313
- Attributes
| Amps | 1 |
| Class | Miniature |
| Diameter | 5 mm |
| Interrupt Rating AC | 35 |
| Length | 20 mm |
| Material | Glass |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Time Delay |
| Volts AC | 250 |
Attributes
| Amps | 1 |
| Class | Miniature |
| Diameter | 5 mm |
| Interrupt Rating AC | 35 |
| Length | 20 mm |
| Material | Glass |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Time Delay |
| Volts AC | 250 |
Fuse, 1 Amp IEC Time-Delay Glass, 5 mm x 20 mm, 250 Volt
Eaton/Bussmann Series
Catalog #GDC-1A
ERP Part #290671
$/Each
more info
.png?width=150&height=120)