
Eaton Bussmann series HPG panel mount fuse holder, 600V, 30A (20A max), 1/4 In Quick Connect/Solder Terminal
Eaton/Bussmann Series
Catalog #HPG
ERP Part #289966
UPC Code051712740456
- Attributes
- Videos
| Amps | 20, 30 |
| Diameter | 13/32 in |
| Family / Style | HPG |
| Length | 1 1/2 in |
| Material | Thermoset |
| Mounting | Panel |
| Poles | 1 |
| Volts AC | 600 |
| Volts DC | 600 |
Attributes
| Amps | 20, 30 |
| Diameter | 13/32 in |
| Family / Style | HPG |
| Length | 1 1/2 in |
| Material | Thermoset |
| Mounting | Panel |
| Poles | 1 |
| Volts AC | 600 |
| Volts DC | 600 |
Eaton Bussmann series HPG panel mount fuse holder, 600V, 30A (20A max), 1/4 In Quick Connect/Solder Terminal
Eaton/Bussmann Series
Catalog #HPG
ERP Part #289966
$/Each
.png?width=150&height=120)