
0.800 Amp, Fast-Acting, Fuse, Glass Tube, Electronic, Cartridge, 1/4 Inch x 1-1/4 Inch (63 mm x 32 mm), 250 Volt AC, Nickel-Plated Brass, Rejection Endcaps, RoHS
Eaton/Bussmann Series
Catalog #AGC-8/10-R
ERP Part #287224
UPC Code051712655309
- Attributes
| Amps | 0.800 |
| Diameter | 1/4 in |
| Interrupt Rating AC | 1 kA, 10 kA |
| Interrupt Rating DC | 200 |
| Length | 1 1/4 in |
| Material | Glass |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Fast Acting |
| Volts AC | 250 |
Attributes
| Amps | 0.800 |
| Diameter | 1/4 in |
| Interrupt Rating AC | 1 kA, 10 kA |
| Interrupt Rating DC | 200 |
| Length | 1 1/4 in |
| Material | Glass |
| Mounting | Cartridge |
| Speed | Fast Acting |
| Volts AC | 250 |
0.800 Amp, Fast-Acting, Fuse, Glass Tube, Electronic, Cartridge, 1/4 Inch x 1-1/4 Inch (63 mm x 32 mm), 250 Volt AC, Nickel-Plated Brass, Rejection Endcaps, RoHS
Eaton/Bussmann Series
Catalog #AGC-8/10-R
ERP Part #287224
$/Each
more info
.png?width=150&height=120)